• ONDERZOEK
  • NIEUWS
  • OVER ONS
  • CONTACT
  • Klik om het zoekinvoerveld te openen Klik om het zoekinvoerveld te openen Zoek
  • Menu Menu
  • Link naar Facebook
  • Link naar LinkedIn

Focusgroepen over kennis vinden in het hoger onderwijs

9 juli 2023/in Nieuws

Hoe maak jij als docent in het hoger onderwijs gebruik van kennis om bijvoorbeeld studievoortgang te stimuleren? Praat mee in één van de online focusgroepen van Kohnstamm Instituut. De focusgroep duurt een uur, er zijn meerdere data om uit te kiezen.

Kohnstamm Instituut doet onderzoek naar kennisbenutting door onderwijsprofessionals in het hoger onderwijs, met als doel om de toegankelijkheid van het hoger onderwijs te versterken. Een deel van dit onderzoek bestaat uit focusgroep-gesprekken met docenten en onderwijscoördinatoren. Kohnstamm Instituut is hiervoor op zoek naar deelnemers. 

Meedoen met de focusgroep

Het doel van de focusgroep-gesprekken is om meer inzicht te krijgen in hoe docenten/onderwijsprofessionals in het hoger onderwijs omgaan met kennis die beschikbaar is, bijvoorbeeld over het stimuleren van de studievoortgang van studenten. De volgende vragen komen bijvoorbeeld aan bod: 

  • wanneer ga jij actief op zoek naar kennis? 
  • hoe vind jij de kennis die je nodig hebt of hoe bereikt die kennis jou? 
  • wat maakt kennis voor jou bruikbaar? 

Doel van het onderzoek

Kohnstamm Instituut voert het onderzoek uit in opdracht van de Expertgroep Toegankelijkheid Hoger Onderwijs (ETHO). De ETHO wil op basis van de uitkomsten van deze inventarisatie een impuls kunnen geven aan het beter benutten van beschikbare onderwijskennis, om zo de toegankelijkheid van het hoger onderwijs te versterken.

Praktische informatie

  • Data en tijden: meerdere data in juli
  • Locatie: online via Microsoft Teams
  • Kosten: gratis
  • Doelgroep: docenten en onderwijscoördinatoren in het hoger onderwijs
  • Aanmelden: via Datumprikker
Deel dit stuk
  • Delen op Facebook
  • Delen op WhatsApp
  • Delen op LinkedIn
https://kohnstamminstituut.nl/wp-content/uploads/2023/07/nieuws-230704_ETHO.jpg 900 1600 Edgar https://kohnstamminstituut.nl/wp-content/uploads/2022/05/Logo-Kohnstamm-Instituut-RGB-220511.svg Edgar2023-07-09 08:02:202026-04-03 10:14:40Focusgroepen over kennis vinden in het hoger onderwijs
Search Search

Onderzoeksthema’s

  • Basisvaardigheden
  • Onderwijsvernieuwing
  • Passend onderwijs
  • Beroepsonderwijs
  • Lerende leraren
  • Gelijke kansen
  • Kinderopvang
  • Burgerschap
  • Jeugdzorg

Archief

Bekijk het overzicht van de publicaties van het Kohnstamm Instituut vanaf 1981.

Bekijk het overzicht van de publicaties van Kohnstamm Instituut vanaf 1981.

Kennisrotonde

Kohnstamm Instituut participeert in de Kennisrotonde, loket voor snelle beantwoording van vragen uit de onderwijspraktijk.

Recent verschenen

  • Monitor medezeggenschap in het mbo
    Monitor medezeggenschap in het mbo 202522 juni 2026 - 11:15
  • Evaluatie van de Wet Meer Ruimte voor Nieuwe Scholen.
    Evaluatie Wet Meer Ruimte voor Nieuwe Scholen15 juni 2026 - 09:36

Nieuwsbrief

Abonneer op onze nieuwsbrief en ontvang nieuws over onze onderzoeken, rapporten en publicaties. Maximaal 1 keer per maand. E-mailadressen worden niet aan derden verstrekt.

Door u te abonneren op onze nieuwsbrief gaat u akkoord met de voorwaarden en bepalingen zoals omschreven in ons Privacybeleid.

Onderzoeken en publicaties

  • Basisvaardigheden
  • Onderwijsvernieuwing
  • Passend onderwijs
  • Beroepsonderwijs
  • Lerende leraren
  • Gelijke kansen
  • Kinderopvang
  • Burgerschap
  • Jeugdzorg

Partners en samenwerkingen

  • Netwerk Effectief Jeugdstelsel
  • Evaluatie passend onderwijs
  • Cohortonderzoek Onderwijsloopbanen
  • Vereniging voor beleidsonderzoek
  • Kennisrotonde
  • Werkplaats Onderwijsonderzoek Amsterdam

Kohnstamm Instituut

Kohnstamm Instituut doet onderzoek op het gebied van onderwijs, opleiding, opvoeding en jeugdhulp. Wij zijn gespecialiseerd in opdrachtonderzoek en komen voort uit de Universiteit van Amsterdam.

Het Kohnstamm Instituut doet onderzoek op het gebied van onderwijs, opleiding, opvoeding en jeugdhulp.

Copyright 2026 Kohnstamm Instituut UvA BV
zelfstandig onderdeel van de Universiteit van Amsterdam
  • Privacy
  • Kwaliteitsbeleid
  • Contact
Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde